סל שיקום לתשוש נפש - ליווי אישי

אז הגענו לשלב השלישי והסופי בליווי – הכרנו לעומק, התחברנו לרצונות ולחלומות שלך, בנינו תוכנית פעולה וקיבלנו אישור מסל שיקום לשרותים שבחרת.

בשלב זה מתחיל שלב השופינג- לפי השירות שקיבלת אליו אישור, אנחנו בודקים ונפגשים עם ספקי השירות השונים ואתה בוחר את השירות שהכי נראה לך כי חלק מהזכויות שלך זה לבחור את ספק השירות(הם כולם יזמים פרטיים) וגם להחליף ספק אם אתה לא מרוצה.

לאחר שבדקת והחלטת על השירות ואתה מרגיש מרושת היטב עם מלוא התמיכות שאתה צריך אני בעצם יוצאת מהתמונה והטיפול עובד לידי סל שיקום.

המעקב שלי לאחר מכן הוא תקופתי ונועד לראות שאתה אכן מקבל את מלוא השירות שאתה אמור לקבל ושאתה מרוצה ממנו. זה לא אומר שלא יהיו קשיים ואתגרים אבל המטרה היא שאתה תרגיש שאתה בדרך הנכונה ומקבל את הליווי והתמיכה שאתה צריך.

לאחר מכן אנו נחליט ביחד האם לסיים את הליווי שלי או לקיים אותו אחת לתקופה שנחליט מראש וכמובן שאני תמיד זמינה בטלפון לשמוע על קשיים וגם על הצלחות ורגעים מאושרים.

שירותי סל שיקום – גולת הכותרת

סל של שירותים בתחום המקצועי, דיורי, חברתי, שעות הפנאי ותיאום טיפול  שכולל המון שרותים שניתנים ללא עלות (או עלות נמוכה) ובקלות יחסית.

התנאים לקבלת סל שיקום הם:

 מעל גיל 18 2. מ 40% נכות על רקע נפשי ומעלה.

והתנאי הכי חשוב שהמתמודד עצמו יגיד “אני רוצה” או לפחות” אני מוכן לנסות”

אני עבדתי משנת 2002 כמעט בכל תחומי השירות שסל שיקום מספק ואני יכולה הגיד שאני מאד אוהבת את השרותים הניתנים, זה תחום שמתפתח כל הזמן וגם אני יכולה להגיד שלרוב העובדים ונותני השרות בתחום זה הם אנשים טובים, מסורים ומחוייבים.

יש עוד המון מה להגיד על כל אחד מהסעיפים שמניתי ועל מנת ללמוד עוד על כל סעיף אתה מוזמן ללחוץ על כל סעיף וזה יוביל אותך להסבר מפורט יותר.

בשלב זה חשוב לי להגיד שאת התוכנית שבנינו בשלב הראשון של הפגישות האישיות. אנחנו ניישם בעזרת השרותים שמוצעים על ידי המדינה בצורה המיטבית ביותר.

אני צברתי ניסיון רב בתחום, אני מכירה המון שרותים וליוויתי מאות מתמודדים כל אחד בתוכנית התפורה למידותיו ובקצב שלו.

שמיכת השרותים שניתנים על ידי סל שיקום היא כל כך רחבה שאנחנו יכולים בתהליך מדוד וקשוב לבנות את החיבורים לשירותים המתאימים לך שיתנו לך את מלוא התמיכות לאורך הדרך.

בתהליך זה אני מסבירה לך על כל השירותים הניתנים, אנחנו ממלאים טפסי סל שיקום ביחד, אני שולחת לסל שיקום את הטפסים ואנחנו מוזמנים לוועדת סל שיקום שאנחנו הולכים אליה ביחד. בוועדה אנחנו מבקשים את השרותים שאתה רוצה וגם מתייעצים עם הוועדה לגבי המלצות שלהם (זאת וועדה חביבה בדרך כלל) ולאחר שאנו מקבלים את כל השרותים שביקשנו אנו מתחילים לחפש את השירות והספק שירות הטוב ביותר עבורך.

בשלב זה אנחנו מתחילים את תהליך הפרידה, המטרה שלי היא לרשת אותך עם כמה שיותר שירותים שילוו אותך לאורך שנים, אפילו לכל החיים אם תרצה, ואם תרצה גם לא. אבל אלו שירותים שניתנים לך ללא עלות והם מפוקחים על ידי המדינה.

גלילה למעלה